Navigace

Mobilní aplikace

appAktuální informace v mobilní aplikaci zdarma ke stažení:

Google playapp

Kalendář

Datum a čas

Dnes je úterý, 23. 7. 2024, 10:43:59

Interaktivní mapa
mapa

Fotogalerie

Náhodná fotogalerie

Náhodná fotogalerie

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

QR kód - vizitka vCard

Mobilní průvodce

Mobilní turistický průvodce

mojeiD na našich stránkách!

 Ti z vás, kteří navštěvují pravidelně naše internetové stránky, si určitě všimli, že se na nich objevila nová ikonka „mojeID“. Přes tuto službu se nyní můžete snadno a rychle přihlásit jak k novým anketám, tak i k několika tisícům dalších služeb na českém internetu. Nám na úřadě pak mojeID přináší nové možnosti v komunikaci s vámi, občany města Bochov. Více informací naleznete zde.

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0

Obsah

Výročí republiky

Sto let od vzniku Československé republiky jsme si v sobotu 20. 10. 2018 připomněli také v Bochově. Obyvatelé města tak mohli navštívit výstavu v místní galerii, kterou zpěvem oblíbených písní T. G. Masaryka doprovodila sl. Denisa Vajrychová. V 17. 00 hodin zahájil slavnosti státnosti p. starosta M. Egert společně s přáteli z Německa, zástupci církve a dalších hostů u kostela sv. Michaela. Kromě přání ke krásným kulatým narozeninám naší republiky, zde byla slavnostně vysvěcena informační tabule jako upomínka na rok 1946, kdy došlo k vysídlení obyvatel německé národnosti. Následovala píseň v českém i německém jazyce v režii potomků německých rodáků. Při této slavnostní příležitosti si mohli obyvatelé rovněž prohlédnout zrekonstruovanou zeď i s novou dřevěnou bránou. Další částí programu oslav bylo sázení památeční lípy na náměstí. Ruku k dílu přiložili nejen zástupci pořadatelů, ale i občané a děti města. Akce pokračovala lampiónovým průvodem. Za krásného západu slunce jsme se společně vydali na nedaleké návrší Bühl, kde je vystaven monumentální pomník obětem 1. světové války a informační tabule se jmény 109 padlých či ztracených občanů Bochova. Vzpomínka na oběti byla zahájena opět zpěvem a prosbou o lepší budoucnost naší země. Poté přečetl starosta města úryvek z bochovské kroniky o přání tehdejších tvůrců pomníku. Na závěr zazněla minuta ticha a místem zazněly tóny trubky na uctění padlých, kteří pro nás vybojovali mír a svobodu. Pro všechny zúčastněné byl připravený horký čaj na zahřátí a malý dárek v podobě památečního hrnečku. Celý pietní akt ukončil ohňostroj pod hradem Hartenštejn.
Od 20.00 hodin byla ještě pro občany připravena v kulturním domě veselice. K poslechu a tanci hrála pražská kapela Hašlerka.
Za pomoc při organizaci oslav děkujeme Městu Bochov a SDH Bochov.


Vytvořeno: 5. 11. 2018
Poslední aktualizace: 29. 3. 2019 13:48
Autor: Kamila Altmanová