Navigace

Mobilní aplikace

appAktuální informace v mobilní aplikaci zdarma ke stažení:

Google playapp

Kalendář

Datum a čas

Dnes je středa, 12. 6. 2024, 21:39:12

Interaktivní mapa
mapa

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Návštěvníci výstavy

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

QR kód - vizitka vCard

Mobilní průvodce

Mobilní turistický průvodce

mojeiD na našich stránkách!

 Ti z vás, kteří navštěvují pravidelně naše internetové stránky, si určitě všimli, že se na nich objevila nová ikonka „mojeID“. Přes tuto službu se nyní můžete snadno a rychle přihlásit jak k novým anketám, tak i k několika tisícům dalších služeb na českém internetu. Nám na úřadě pak mojeID přináší nové možnosti v komunikaci s vámi, občany města Bochov. Více informací naleznete zde.

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0

Obsah

Mikuláš naděloval, čerti strašili.

Ani v Bochově děti nepřišly o Mikuláše, čerta a anděla. Na druhou adventní neděli 10. prosince se sešly bochovské děti v kulturním domě, aby shlédly hudební pohádku „Jak se čerti učili koledy“. Děti se skrze představení ocitly v čertí škole, kde čert Tadeáš s čerticí Majdou místo učení tropili paní učitelce samé čertoviny, takže to vypadalo jako ve škole lidské, kde děti také vymýšlí samé čertoviny a zlobí úplně stejně, takže pokud by si čerti naše děti odnesli, možná by to v pekle nikdo nepoznal. Nahlédli jsme také do čertovských hodin zeměpisu, dějepisu nebo čarování, tou nejkrásnější byla hodina zpěvu. Paní učitelka vysvětlovala čertům, jak to vlastně chodí na Vánoce u lidí a zpestřila výuku zpěvem známých českých koled, které si s čerty s chutí zazpívali všichni, včetně dospělých.
Po představení už děti s napětím očekávaly příchod Mikuláše, místo toho mezi ně vlítli dva čerti, kteří dětem nahnali strach, ale když vstoupil do sálu Mikuláš s andělem a vlídným slovem promluvil k dětem, uklidnili se i hluční čerti. Všechny děti byly Mikulášem obdarovány sladkými pamlsky a ovocem. Ti zlobivější se mohli vykoupit písničkou či básničkou. Čerti je pro jistotu přesto preventivně postrašili, aby na své sliby do příštího roku nezapomněly.
Ovoce pro děti věnoval p.Slezák z fy. SEOS FRUIT, děkujeme. Poděkování patří také Radničnímu sklípku, který na akci zajistil občerstvení a Městu Bochov za finanční příspěvek.


Vytvořeno: 13. 12. 2017
Poslední aktualizace: 13. 12. 2017 17:38
Autor: Kamila Altmanová