Zprávy z města a okolí - Informace k místnímu poplatku za odkládání komunálního odpadu

Smlouvy o svozu odpadu končí k 31.12.2021 a je nutná registrace k nově zavedenému místnímu poplatku.

Nově se za popelnice bude platit formou místního poplatku, což je dáno změnou zákonů o odpadech a místních poplatcích. Zaregistrovat se musí každý vlastník nemovitosti určené k bydlení nebo rodinné rekreaci. Provést to samozřejmě může také například oprávněný zástupce sdružení vlastníků jednotek, správce nemovitosti.

Výše poplatku bude každému stanovena podle takzvané objednané kapacity, tedy velikosti používané popelnice či kontejneru a frekvence jejich vývozu.

Při registraci, resp. ohlášení, obdrží plátce zcela nové platební údaje, tj. číslo účtu, na který poplatek platit, a nový variabilní symbol.

Nejzazší termín, do kdy je nutné tuto povinnost splnit, je 15. leden 2022.

Doporučujeme nenechávat ohlašovací povinnost na poslední chvíli. Formuláře a návod k ohlašovací povinnosti najdete zde a na webu města Bochov v záložce „Městský úřad → Kompletní ceník služeb → Komunální odpad“ .

formuláře a návod.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 1,69 MB